środa, 3 lipca 2013

Layla i Ja - Problem z Kuną

Hejka ! To znowu ja - Kamila. Na początek chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich użytkowników korzystających ze strony You Tube do czytania mojego bloga pt. ,,Layla i Ja''. Ok. Przejdźmy więc do rzeczy....... ;)
Chciałabym wam opowiedzieć o... wystraszeniu przez Laylę... KUNY DOMOWEJ
     Od jakiegoś czasu w ogródku babci i ogródkach jej sąsiadów pojawia się Kuna. Niszczy wszystkie rośliny. Wszyscy mają jej dość. Okazuje się, że kuna mieszka niedaleko mojej babci. Zbudowała sobie ,,gniazdo'' na dachu jakiegoś zniszczonego domu i ma małe (jej dzieci). Teraz będzie jeszcze więcej zniszczonych ogrodów! :/ Teraz opowiem Wam, jak Layla wystraszyła Kunę. :)
  Zdarzyło się to wczoraj. Byłam w salonie.(obok wejścia na balkon).
Właśnie oglądałam z Laylą telewizję, gdy wujek zawołał (był na balkonie i kręcił filmy testowe swoim nowym aparatem): ,,KUNA!!!''. Layla zerwała się z miejsca i popędziła na balkon, a ja za nią. Wujek powiedział mi, że kuna ukryła się w krzakach. Przeczesałam to miejsce wzrokiem i faktycznie...zauważyłam jej oczy...O_o Ja i wujek główkowaliśmy jak się tej kuny pozbyć, aż wreszcie wpadłam na genialny pomysł. Szybko pobiegłam po kawałek chleba do kuchni i wróciłam na balkon. Powiedziałam wujkowi, że kuna (być może) wystraszy się gdy Layla zacznie szczekać. Wujek zgodził się ze mną. Dłużej nie czekałam. Zawołałam Laylę pokazałam jej kawałek chleba i.... powiedziałam jej: ,,Layla! Daj głos!''. Layla zaczęła szczekać w niebo głosy. Powtórzyłam ten trik kilkanaście razy. Oczywiście po kilku szczeknięciach, kuna błyskawicznie uciekła. Potem ja i wujek sprawdziliśmy w internecie czy kuna roznosi wściekliznę (na wszelki wypadek). Oczywiście nic na ten temat nie pisało ale odkryliśmy bardzo istotna rzecz...mianowicie:
Kuna domowa
Kuna domowa żyje średnio 8-10 lat. Jej naturalnymi wrogami są wilkiPSY i lisy, a także borsuk.

A no właśnie! Jej wrogiem jest PIES! Nic dziwnego, że uciekła! Ja to mam pomysły! ;D
Layla - Dzięki Ci. :3
No..to już koniec mojego opowiadania! 
To pa! ;D5 komentarzy: